top of page

ANALOG COLLECTIVE

MLEKO W TUBCE

GARTUNEK 

dramat | komedia

 WIEK WIDZÓW 

+16

 BILETY 

 PREMIERA 

27.10.2023

 GALERIA 

mleko w tubce fot. Szymon Cieślak (20).jpg
foto: Tomasz Walkow

 OPIS 

                

MLEKO W TUBCE o dzieciństwie w latach 90-tych

Lata 90. XX wieku. Pierwsza dekada wolności, nowości, szalony okres zmian, wielkich problemów oraz wyzwań transformacyjnych. Cudotwórców, akwizytorów i teleturniejów. To także czas szans – jednych na milion. Szans by zacząć od nowa. Wtedy przyszło dorastać i odkrywać swoją indywidualność: Rafałowi, Miłoszowi, Malwinie, Markowi i Izie. „Mleko w tubce”, jak w soczewce, skupia największe kurioza polskiego przełomu transformacyjnego. Z jednej strony zachłyśnięcie się Zachodem, z drugiej bezradność naszego społeczeństwa wobec danych nam możliwości. Twórcy zanurzają się w słodko-kwaśne wspomnieniach z dzieciństwa, które kiedyś wypełniały całą ich rzeczywistość. To osobista opowieść w cieniu nadziei, niepewności i kontrowersyjnych metod wychowawczych. Aktorzy dyskutują z figurami swoich rodziców, którzy w odróżnieniu od pokolenia Y, dorosłość kojarzyli ze stałą pracą, założeniem rodziny i potrzebą stabilizacji.

 

Czy nowe dzieciństwo, znaczy lepsze? A może nic się nie zmieniło i cały czas powielamy błędy naszych przodków? Dzięki osobistym eksponatom z wczesnych lat życia, spektakl balansuje pomiędzy wystawą a dokumentem. Zabiera w podróż w czasie i konfrontuje z tym, co nas – dziś dorosłych – ukształtowało. Spektakl angażuje widzów do podzielenia się własnymi historiami, tworząc wspólne więzi między pokoleniami. "Mleko w tubce" stawia uniwersalne pytania o to, jakie wartości i doświadczenia przekazujemy kolejnym pokoleniom oraz jak one wpływają na ich życie. 

 

Spektakl prezentowany w Nurcie Głównym 44 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl bierze udział w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

 

 OBSADA 

Malwina Czekaj

Rafał Derkacz

Izabela Zachowicz

Marek Zimakiewicz

Miłosz Konieczny

 TWÓRCY 

REŻYSERIA

Agata Biziuk

TEKST

Agata Biziuk, Anna Domalewska

CHOREOGRAFIA

Krystyna Lama Szydłowska

MUZYKA
Grzegorz Rdzak

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY

Maks Mac

bottom of page