top of page

Przemysław Kaczyński

(Nie)pożądane

GARTUNEK 

dramat 

 WIEK WIDZÓW 

+16

 BILETY 

 CZAS TRWANIA 

60 min

 GALERIA 

2.jpg

 OPIS 

                

Monodram „(Nie)pożądane” 

 

Historia ukazująca losy dwóch kobiet, których zagubione pogmatwane umysły przenikają się nawzajem. Czy aby na pewno? 

Twórcy serwują widzom istny emocjonalny rollercoaster, na koniec pozostawiając w zadumie nad tym, że ludzka psychika bywa taka krucha, wciąż zaskakująco mało poznana i nadal nieodgadniona. Czy każdy z nas może doświadczyć takich stanów, jakie przeżywają Helena i Jasmina?

 

Po spektaklu zapraszamy na Oficjalną Premierę książki „(Nie)pożądane” autorstwa Marty Bańkowskiej-Skoczeń i Jarosława Mikołaja Skoczenia 

Warto dodać, że najpierw powstał monodram (napisany specjalnie dla Marty) był on więc pierwotną historią, którą rozwinęliśmy następnie we wspólnej powieści o tym samym tytule.

Powieść „(Nie)pożądane”

 

Dwie kobiety. Dwie historie. I walka z własnymi demonami. Kto w niej wygra?

Helena i Jasmina – skrajnie różne osobowości. Inaczej odbierają świat i mają odmienne pragnienia. A jednak łączy je o wiele więcej niż obsesyjna potrzeba miłości.

Helena mierzy się z depresją i lękiem. Cały czas desperacko poszukuje czegoś, co sprawi, że jej egzystencja będzie bardziej znośna.

Jasmina prowadzi intensywne życie i czerpie z niego pełnymi garściami. Jest świadoma swojej atrakcyjności i śmiało eksploruje własną seksualność.

Ich losy są splecione w zaskakujący sposób, który odkrywamy podążając za pełną napięć opowieścią prowadzaną z perspektywy obydwu bohaterek.

„(Nie)pożądane” to podróż po meandrach ludzkiej psychiki, odsłaniająca jej kruchość i złożoność. Pozostawiająca nas z pytaniem, czy można wierzyć własnemu umysłowi.

 

Marta Bańkowska-Skoczeń – aktorka, pisarka, poetka. Sztuka, którą tworzy wyznacza kierunki w jej życiu nie tylko artystycznym.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń – poeta, pisarz, wieloletni dziennikarz, autor kilkunastu książek i tomików poezji. Jego książka „Beksiński – Dzień po dniu kończącego się życia. Dzienniki/Rozmowy” znalazła się w 2016 roku na liście bestsellerów.

 

 OBSADA 

Marta Bańkowska-Skoczeń

 TWÓRCY 

REŻYSERIA I MUZYKA

Przemysław Kaczyński

AUTOR

Jarosław Mikołaj Skoczeń

bottom of page