top of page

BARTŁOMIEJ JUSZCZAK I MARCEL OSOWICKI 

SPOŁECZNE SPA

 GATUNEK 

 WIEK WIDZÓW 

+16

 BILETY 

 CZAS TRWANIA 

50 min

GARTUNEK 

dramat | komedia

 GALERIA 

1. fot. Maciek Rukasz (Martyna Dyląg, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Sandra Gu
foto: Maciek Rukasz

 OPIS 

                

Mamy przyjemność zaprosić na gościnne pokazy spektaklu nagrodzonego przez Potem-o-tem podczas prestiżowego Forum Młodej Reżyserii 2023. Twórcy zachwycili nas bezpośredniością przekazu, poczuciem humoru oraz umiejętnością opowiadania z lekkością i błyskotliwością o problemach współczesności.

 

Dla wszystkich tych, którzy stoją, leżą lub tańczą w ramach protestu.

Protest stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Każda osoba uczestnicząca w manifestacji decyduje się na radykalny gest wystawienia na ulicy swojego bezbronnego ciała. Emocje kontenerowane są w ciele, bo to właśnie ciało staje się jedynym środkiem wypowiedzi i jedynym narzędziem stawiającym realny opór w sytuacji protestu. Ciało, które pamięta i koduje. Ciało - nośnik skumulowanych społecznych frustracji i lęków.

Nie wymyśliliśmy jeszcze sposobu na społeczne odreagowanie tych napięć, na pielęgnację społeczną, na regenerację społecznych emocji, odnowę społecznego ciała. Proponujemy więc utworzenie społecznej stacji regeneracyjnej SPA, czyli miejsca odnowy biologicznej i bezpiecznej przestrzeni terapeutycznej, umożliwiającej otwartą rozmowę, uwolnienie od niemocy oraz przywrócenie gotowości do dalszego działania.

Spektakl został zrealizowany w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

 OBSADA 

Martyna Dyląg

Sandra Guzowska

Bartłomiej Juszczak

Aleksandra Kądziołka

Marcel Osowicki

Martyna Dyląg.JPG
Sandra Guzowska.jpg
Marcel Osowicki.jpeg
Bartlomiej Juszczak.JPG
Aleksandra Kądziołka.jpg

 TWÓRCY 

REŻYSERIA I DRAMATURGIA

Bartłomiej Juszczak i
Marcel Osowicki

CHOREOGRAFIA

Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka

SCENOGRAFIA| KOSTIUMY| ŚWIATŁO| WIDEO

Jakub Kotynia

OPIEKA ARTYSTYCZNA

Eryk Makohon

Jakub Kotynia.jpg
bottom of page